Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-07-13

Strandkézilabda VB: Hibátlan magyar rajt

Tegnap  elrajtolt a margitszigeti Palatinus-strandon zajló 7. Strandkézilabda-világbajnokság, ahol a nyitónapon a magyar női és férfi válogatott is 2-2 mérkőzéssel kezdett, melyet bravúros teljesítménnyel meg is nyert. A női csapat Thaiföld és Argentína, a férfi együttes pedig Uruguay és Argentína ellen győzött, az első játéknap tehát 4 magyar sikert hozott.

NŐK:
A-csoport:
Magyarország-Thaiföld 2:0 (17-13, 19-13)

Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, csak az utolsó percben lépett el Magyarország több góllal, ami elég volt az első szett megnyereséhez. A második játékrészben már sokkal nagyobb volt a különbség a két csapat között, a hazai alakulat végig vezetve nyerte meg a meccset.

Argentína-Magyarország 1:2 (22-14, 8-14, 4-7)

Argentína már a mérkőzés elején megrázta magát és több gólos előnyre tett szert, a szett felénél 12:6-ra vezetett az dél-amerikai csapat. Ez az előny kitartott a végig, ugyanis az első játékrészt 22:14-el zárták a csapatok. A második szettben azonban fordult a kocka, Magyarország játéka feljavult és a félidő végéig meg is tartotta előnyét. A vége 8:14 lett, így a szétlövések döntöttek, ahol többek között Kókai Ágnes remek védései is hozzájárultak a magyarok győzelméhez.

FÉRFIAK:
B-csoport:
Magyarország-Uruguay 2:0 (27-20, 15-14)

Roppantul kiélezetten kezdődött a mérkőzés, de Magyarország ki tudott alakítani egy megnyugtató előnyt, amivel behúzta az első szettet. A második játékrészt Uruguay kezdte jobban, de a hazai csapat 4 gólos hátrányból felállva, utolsó másodpercben szerzett találattal megnyerte a meccset.

Ausztrál-Magyarország 0:2 (16-19, 6-19)

Már a mérkőzés elején nem találták az ausztrálok a magyarok ellenszerét, így a végig előnyben játszó hazai csapat magabiztosan nyerte az első játékrészt. A következő szettben egészen a második percig kellett várni az első találatra, de Magyarország csakúgy mint az elsőben, a hajrában is kiegyensúlyozott teljesítménnyel és kiütéssel megnyerte a mérkőzést.