Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-07-29

Utánpótlás: mozgalmas nap, szomorú befejezéssel

Mozgalmas napon vannak túl utánpótlás-válogatottjaink. Megkezdte szereplését a férfi junior válogatott a dániai U20-as EB-n, Horvátország ellen, míg női válogatottunk az elődöntőbe jutásért lépett pályára Norvégia ellen, az U18-as VB-n. Sajnos mindkét válogatottunk vereséget szenvedett.

Leány U18-as világbajnokság, július 19-31, Pozsony, Szlovákia
Negyeddöntő:
MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 27-28 (16-18)

A magyar leányválogatott mindent bele adott Norvégia ellen a pozsonyi ifjúsági világbajnokság negyeddöntőjében, ám az északiak 28-27-re nyertek, így ők jutottak be az elődöntőbe.  Hajdu János csapata így az 5-8. helyért játszik majd a világbajnokságon.

A mérkőzés első pillanatától fogva érezhető volt, hogy nemcsak a legfontosabb, de a legkeményebb mérkőzését is a Norvégok ellen vívja a magyar alakulat. Az északiak villámgyorsan 2-0-s előnyre tettek szert, ám Fodor Csenge és Háfra Noémi hamar egyenlített. Ezt követően óriási harc folyt a pályán, s javarészt felváltva potyogtak a gólok, ám többnyire a rivális örülhetett az előnynek. A legnagyobbnak a 29. percben (15-18), ám Háfra az utolsó másodpercekben kettőre csökkentette a különbséget, így a zöld mezben játszó magyarok 18-16-os hátrányban vonultak pihenőre.

A fordulást követően Suba Sára érkezett Hlogyik Petra helyére a magyar kapuba, s bár gyorsan felavatták a szélről, utána rögvest komoly védések sorozatát mutatta be. Suba extrázisban védett, teljesen elbizonytalanította a rivális játékosait, ám az ellenfél így is rendre egy góllal vezetett. Márton Gréta minden lehetőségével élt, de a 27. percben a félidőben először, kettővel lépett meg Norvégia. A magyar lányok a szívüket-lelküket kitették, azonban így is 28-27-es vereséget szenvedtek. A folytatásban Horvátország vár rájuk.

„Sajnálom, hogy a legfontosabb mérkőzésen játszottak több hibával a kulcsjátékosaink – értékelt Hajdu János szövetségi edző. – Végig volt esélyünk a győzelemre, csak minden alkalommal tettünk valamit, amivel odaadtuk az ellenfélnek a vezetést.”

Márton Gréta és társai mindent megtettek a győzelemért, de sajnos ez sem volt elég