Nagykanizsa város honlapja

Nagykanizsai Izzó SE Facebook oldala

2016-07-30

U20-as férfi EB: Javítottunk a svédek ellen

Két gólos győzelmet aratott a magyar férfi junior válogatott a dániai U20-as Európa-bajnokság 2. fordulójában Svédország ellen, életben tartva ezzel a továbbjutási esélyeit.

Férfi U20-as Európa-bajnokság, Dánia
2. forduló
D-csoport:
SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 29-31 (15-16)

A csoportkör első meccsén elszenvedett nyolc gólos vereség után tehát sikerült gyorsan magukhoz térnie a magyar fiúknak. Teljesítményük valószínűleg a svédeket is meglepte, akiknek már a nyolcadik percben időt kellett kérniük, hogy el ne ússzon a hajó.

A félidőben csupán 1 gólos előnye volt a mieinknek, hiszen a svédek egyáltalán nem akartak megroppanni, a meccsben maradáshoz persze az is hozzásegítette őket, hogy a magyarok elkezdtek kapkodni.

Nyolc perccel a vége előtt 26-26 állt az eredményjelzőn. Ekkor azonban a szerencse is a csapat mellé állt, ráadásul a második félidőre visszatérő hálóőr, Rózsavölgyi Gergő éppen a hajrára kapta el a fonalat. Védései, lerohanásból szerzett gólokat értek, így az utolsó percben már nem forgott veszélyben a győzelem.

A magyarok közül ezúttal a hét gólt szerző Juhász Ádámot választották a meccs legjobbjának, de a 31-29-es diadal a csapatmunka eredményességét tükrözi.

4.  Svédország 0p

A csoport 1-2. helyezettje jut a legjobb nyolc közé, a 3-4. helyezettek pedig a 9-16. helyért folytatják a tornát.