Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-07-31

Utánpótlás: felemás siker

Utolsó mérkőzésén, kemény csatában, 34-31-re nyert a magyar leányválogatott Franciaország ellen a pozsonyi ifjúsági világbajnokságon, így megszerezte az ötödik helyet a kontinensviadalon.

Leány U18-as világbajnokság, július 19-31, Pozsony, Szlovákia
5. helyért:
MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 34-31 (18-16)

A magyarok a pozsonyi záráson felavatták a piros mezüket az Aegon Arénában, hiszen korábban csak fehérben és zöldben játszottak. Alaposan meg is izzadtak a meggyszínű dresszben: bár a 10. percben már 7-3-ra is vezettek, több hibát is elkövettek, ráadásul az ellenfél is jó játékot mutatott. Hornyák Bernadett újabb találatokkal lépett közelebb a gólkirálynői cím felé, míg Háfra is be-beköszönt, ám a 27. percben Hajdu János szövetségi edző 14-14-es állásnál kért időt. A játékrész hajrájában sikerült előnybe kerülni, így 18-16-os magyar vezetéssel zárult a félidő.

A VB utolsó magyar kötődésű harminc perce is óriási csatát hozott, de Hornyák továbbra is értékesítette a heteseket, Hlogyik Petra pedig jól védett. A fáradhatatlanul szurkoló magyar mag biztatása mellett a válogatott az utolsó, kilencedik mérkőzésén 34-31-es győzelmet aratott, így megszerezte az ötödik helyet.

A VB 5. helyezettje, a magyar válogatott

A magyar válogatott egyébként egyetlen meccset veszítette el, egyetlen góllal…
„Fáradt játékosok vívtak csatát – értékelte a helyosztót Hajdu János szövetségi edző. – Nagyon motiváltak voltak a lányok, mert szerették volna sikerrel befejezni a vébét, ráadásul ez azt jelenti, hogy kilenc meccsből nyolc győzelemmel zártunk, s azt egyetlen vesztes mérkőzésen is csak egy góllal kaptunk ki. Hogy ötödik vagy hatodik hely a vége, az majdnem mindegy, de ez a mérleg nagyon hajtotta őket. Erős, jó szerkezetű francia válogatottal találkoztunk. A kapusteljesítmény és a védelem eddig az erényünknek számított, ezekben a játékelemekben ma viszont kicsit gyengébbek voltunk, ezért is lett szoros a meccs és kaptunk sok gólt.”

Döntő:
Oroszország-Dánia 30-22 (15-13)

Bronzmérkőzés:
Dél-Korea-Norvégia 32-30 (16-17)

A 7. helyért:
Horvátország-Svédország 18-23 (10-10)

Kikapott Németországtól, így az alsóházban folytatja szereplését az U20-as férfiválogatott a dániai Európa-bajnokságon.

A két éve, az U18-as EB-n ezüstöt szerző magyar csapat 30-22-es vereséget szenvedett a németektől, s miután a csoportjában a harmadik helyet szerezte meg, így nem jutott  a második csoportkörben az elsőségért küzdő nyolc csapat közé.

A magyarok csak úgy szerezhették volna meg a D-csoport első két helyének valamelyikét, ha legyőzik a németeket, vagyis csak győzelem esetén juthattak volna be a következő csoportkörbe, a legjobb nyolc közé. A nyolc gólos vereség miatt azonban a folytatásban a 9-16. helyért léphet pályára a magyar együttes.

A folytatásban a 9-16. helyért játszanak a mieink