Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-07-31

Utánpótlás: harc az 5. helyért, és a továbbjutásért

Női csapatunk tegnap magabiztos, 31-22-es győzelmet aratott Horvátország ellen a pozsonyi ifjúsági kézilabda-világbajnokságon, így ma 13:00-kor az 5. helyért lép pályára Franciaország ellen, míg a magyar férfi junior válogatott a dániai U20-as Európa-bajnokság utolsó csoportmérkőzésén Németországgal játszik a továbbjutásért (16:00).

Leány U18-as világbajnokság, július 19-31, Pozsony, Szlovákia
5-8. helyért:
MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 31-22 (13-10)

Keserű feladat várt az ifjúsági leány kézilabda-válogatottra: a négy közé készülő együttes egygólos vereséget szenvedett Norvégiától, így csak az 5-8. helyért mérkőzhetett. Az első este még a búslakodásé volt, másnap aztán a megszokottnál több szabadidőt kaptak a lányok.

A negyeddöntőben mutatott parádés játéka után a horvátok ellen a kezdőben kapott helyet Márton Gréta és Suba Sára is. Nagy kedvvel kezdte az alakulat a mérkőzést, Hornyák Bernadett tíz perc alatt négyszer is beköszönt. Bár 9-5-nél a horvát tréner kért időt, kevéssel utána Pásztor Noémi talált be. Csakhogy a félidő derekára összehozott megnyugtató előny apadni kezdett, háromra zárkóztak a horvátok. A Suba helyére érkező Dányi Bernadett hetes hárításával mutatkozott be, kevéssel a vége előtt pedig a remek képességű jobbszélső, Klujber Katrin átlövőként volt eredményes. Gyorsan érkezett a felelet, de így is 13-10-es magyar vezetéssel zárult az első félidő.

A fordulás után nem sokkal Klujber fellépett lövőnek, így Kuti Bettina jöhetett szélre. Lakatos Rita kétszer is jól tört be, s nőtt a fór, így Ivan Jerkovic ismét a kispadhoz szólította az övéit. Negyed órával a vége előtt állandósult a négy-öt gólos magyar előnyt, a gólok viszont olyan sűrűn estek, hogy a helyi szpíkernek komoly kihívást jelentett mindenkit felsorolni.

A hajrára aztán még jobban elléptek a fehérmezesek a riválistól, tíz perccel a lefújás előtt már 26-18-at mutatott az eredményjelző. Visszafogott, lassan csordogáló meccsen, a magyar szurkolótábor hangos biztatása mellett 31-22-es siker arattak Pásztor Noémiék, így vasárnap egy órától Franciaországgal vív meg az ötödik helyért.

„A lányok túltették magukat a csalódáson, hogy nem jutottunk a négy közé – értékelt még a pályán Hajdu János szövetségi edző. – Mindenki nagyon igyekezett, s bár voltak hibáink, sikerült fölényesen nyerni. Örülök annak, hogy jól működött el a két balkezes játékost a pályán tudó felállás, vasárnap pedig mindent megteszünk azért, hogy megszerezzük az ötödik helyet.”

Norvégia-Dánia 18-27 (10-11)
Oroszország-Koreai Köztársaság 27-23 (13-9)

A világbajnokság eddigi helyezései: 9. Egyiptom, 10. Angola, 11. Németország, 12. Brazlia, 13. Szlovákia, 14. Románia, 15. Spanyolország, 16. Szlovénia, 17. Japán, 18. Argentína, 19. Kazahsztán, 20. Kína, 21. Paraguay, 22. Chile, 23. Kongó, 24. Üzbegisztán

Július 31. 16:00: Magyarország-Németország

A csoport 1-2. helyezettje jut a legjobb nyolc közé, a 3-4. helyezettek pedig a 9-16. helyért folytatják a tornát.