Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-08-02

U20-as férfi EB: Győzelem Hollandia ellen

Szerencsére fel tudott állni a padlóról a magyar férfi junior válogatott, és szinte végig vezetve, hat gólos győzelmet aratott Hollandia ellen a dániai U20-as EB-n. A győzelemnek köszönhetően már biztos, hogy a torna 9-12. helyéért játszhatnak a magyar fiúk. Folytatás szerdán Macedónia ellen, ugyancsak 20:00-kor.

Férfi U20-as Európa-bajnokság, Dánia
A 9-16. helyért, 1. forduló
2. csoport:
HOLLANDIA-MAGYARORSZÁG 31-37 (16-18)

Sikerült felülkerekedni a hollandokon

Gyurka János együttese a kontinensviadal nyitányán nyolc gólos vereséget szenvedett Horvátországtól, majd a Svédország elleni brusztolós sikerrel felcsillant a remény, de a nálunk jóval meggyőzőbb teljesítményt nyújtó németek szertefoszlatták azt.

A középszakasz első találkozóján, a hollandok kerültek szembe a magyar fiúkkal. A narancsmezesek ellen harminc perc alatt nyolc gólig jutó Győri  Mátyás vezetésével nagyrészt a magyar csapat játszott előnyben, amely volt négy gólos is, a szünetre azonban csupán kettőre olvadt (16-18).

Győri Mátyás ismét nagyot játszott

A fordulás után felváltva estek a gólok. Ahogyan az a kezdő sípszótól látható volt, ez a mérkőzés nem elsősorban a védekezésről szólt, de összességében nem fért kétség a magyar sikerhez. Ráadásul a 37-31-es győzelem azért is szép teljesítmény, mert Hollandia a csoportjából továbbjutó Dániával és Norvégiával azonos pontszámmal végzett, csak rosszabb gólkülönbsége miatt került az alsóházba.

Szerdán ugyancsak este nyolctól a középszakasz zárásán, Macedónia ellen lép pályára a válogatott Vamdrupban.