Magyar Kézilabda Szövetség

Nagykanizsa város honlapja

2016-08-03

U20-as férfi EB: Újabb magyar győzelem

Gyakorlatilag tét nélkül lépett pályára a magyar U20-as férfi válogatott az utolsó csoportmérkőzésén a dániai junior Európa-bajnokság alsóági középdöntőjében, hiszen a továbbjutása már az előző mérkőzésen eldőlt.  A csapat a biztos csoportelsőség tudatában is nyert az utolsó helyen tanyázó Macedónia ellen,  és a 9-12. helyért játszhat. A következő ellenfél Szlovénia lesz, pénteken 20:30-kor.

Férfi U20-as Európa-bajnokság, Dánia
A 9-16. helyért, 2. forduló
2. csoport:
MACEDÓNIA-MAGYARORSZÁG 23-27 (14-13)

Pár perc leforgása alatt már az öt gólos előnyért támadtak a magyar fiúk. Úgy tűnt, sétagalopp lesz a mérkőzés, 8-2-es magyar vezetésnél kikérte első idejét a macedón kapitány. Az időkérés jó döntésnek bizonyult, hiszen szép lassan elkezdett fogyni a magyar előny, ötlettelenné váltak a támadások, egy gyorsindításos gól végén, 10-7-es állásnál Gyurka János is időt kért.

A macedónok lendületét ezzel sem sikerült megtörni, 10-9-nél már az egyenlítésért támadhattak, melyet nem sokra rá hatalmas átlövésgóllal sikerült elérniük (12-12), s röviddel ezután a vezetést is átvették. Pechünkre fél perccel a szünet előtt a játékvezető két percre kiállította Bartók Donátot, így emberelőnyben szerzett találattal, egygólos macedón vezetésnél vonultak szünetre a felek (14-13).

A félidőt követően hamar sikerült fordítani, azután viszont fej-fej mellett haladt a két csapat. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt ismét átvették a vezetést a macedónok, a kétgólos előnyért is támadhattak, de az akciójuk sikertelenül zárult. Gyurka János időkéréssel próbálta felrázni játékosait a hajrára, ami sikerült is, hiszen hat perccel a vége előtt egyenlíteni tudtunk, 23-23-as állásnál pedig az egyik macedón kiállítása végleg eldöntötte a találkozót. Ezután már csak a magyarok dobtak gólt, és 27-23-ra megnyerték az összecsapást.

A magyar válogatott legközelebb pénteken, Szlovénia ellen lép pályára a 9-12. helyért, 20:30-kor.

Szerbia-Szlovénia 21-31 (7-19)

A csoport végeredménye: 1. Svájc 5 p, 2. Szlovénia 4 p, 3. Szerbia 3 p, 4. Oroszország 0 p

A csoportok 1-2. helyezettjei az Európa-bajnokság 9-12. helyéért, a 3-4. helyezettek a 13-16. helyért játszhatnak.

Az 1-8. helyért:
1. csoport:
Franciaország-Izland 38-31 (20-18)
Spanyolország-Lengyelország 23-14 (10-8)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 5 p, 2. Franciaország 4 p, 3. Izland 3 p, 4. Lengyelország 0 p

2. csoport:
Norvégia-Németország 23-30 (14-18)
Horvátország-Dánia 32-29 (12-13)

A csoport végeredménye: 1. Németország 4 p, 2. Horvátország 4 p, 3. Norvégia 2 p, 4. Dánia 2 p

A csoportok 1-2. helyezettjei jutottak az elődöntőbe, a 3-4. helyezettek az Európa-bajnokság 5-8. helyéért játszhatnak.